517 063 808 biuro@piratferdus.pl

Arrr! Witajcie!

Jak zapewne wiecie, mieliśmy niedawno Dzień Dziecka. Jasne, jesteśmy piratami ale też jesteśmy i dziećmi, więc to był nasz dzień PODWÓJNIE! Musieliśmy go w takim razie odpowiednio obejść 🙂

Obchodziliśmy w ramach organizowanych w naszym Przedszkolu warsztatów kuchni świata (na które zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!), a które zwyczajowo odbywają się w zaprzyjaźnionej z nami Restauracji Fortezza. Tym razem poznawaliśmy kuchnię włoską w jej najlepszej formie, czyli w formie… pizzy! Sami robiliśmy, kręciliśmy, nakładaliśmy i wsadzaliśmy do pieca (oczywiście z zachowaniem wszelkich zabezpieczeń – piraci są odważni ale nie szaleni o rąk w ogień nie wsadzają), smakowaliśmy, doprawialiśmy wonnymi ziołami, smakowaliśmy oliwę, mozzarellę a co odważniejsi nawet papryczki.

Po zapełnieniu brzuchów ruszyliśmy do sali zabaw, gdzie – jak to piraci – na coś napadliśmy, kogoś porwaliśmy, przed kimś uciekaliśmy i gdzieś się chowaliśmy. Uff, trudne jest życie pirata! I wyczerpujące. Dlatego po zabawach pochłonęliśmy jeszcze deser z owocami i wróciliśmy nieco zmęczeni do Przedszkola.

To były godne obchody naszego dnia! Szkoda, że następne dopiero za rok…